Göreme Belediyesi sivrisinek ve haşereler ile mücadele etmek üzere kasaba genelinde geniş kapsamlı ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Göreme Belediyesi her türlü haşere ve pireye karşı gerçekleştirilen ilaçlama çalışmaları kapsamında tüm kasaba geneli ilaçlaması çalışması gerçekleştirdi. Bu kapsamda çevre sağlığı açısından hiçbir yan etkisi bulunmayan biyolojik ilaçlarla birlikte sivrisineklerin ve haşerelerin üreme alanları olan çöp toplama merkezleri ve dere yatakları, gibi her türlü sulak alanda da ilaçlama çalışması gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili Göreme Belediye başkanı Ömer Eren’nin yaptığı açıklamada; ilkbahar, yaz ve sonbahar boyunca sinek, sivrisinek ve her türlü haşere ile yoğun mücadele çalışması gerçekleştiren Göreme Belediyesi, kış döneminde de böcek ve haşerelerin ürememesi için şehrin bütününde ilaçlamaların titiz bir şekilde devam edileceği ifade edildi. Açıklamada, vatandaşların ve trafiğin yoğun olduğu bazı bölgelerde ilaçlama çalışmalarının her geçen gün belirli zaman ve günlerde devam edeceğini belirtti.Kategori : DUYURULAR
Eklenme Tarihi : 23/06/2020
Görüntüleme Sayısı : 417