Göreme belediyesi ile Gaziantep Büyükşehir belediyesi ortaklaşa düzenleyecekleri Gaziantep günleri adı altında büyük bir organizasyona daha imza atmaya hazırlanıyor. Kebabı, katmeri, baklavası ve fıstığıyla dünya çapında üne sahip Gaziantep mutfağı ve kültürünü Göreme belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen Gaziantep günleri ile birlikte bir araya gelerek Kapadokya’nın başkenti Göreme’de halk ile bir araya gelecek.

Gaziantep'in tüm lezzetlerinin ve kültürünün sergilendiği Gaziantep Şenlikleri Göreme otogar alanında 30.08.2019 (Cuma) günü başlayıp 1 Eylül pazar günü sona erecek olan ve gün içerisinde Gaziantep’in yöresel ürünlerininde açılacağı standlarda halk ile buluşma programı konserler ile devam edecektir.

 30 Ağustos Cuma günü saat 20:00’de Gaziantep Türküleri konseri ile birlikte başlayacak olan konser 31 Ağustos günü ise Edip Bülbül ve Ender Balkır konseri ile devam edecektir.

Gaziantep kültürünü Göreme’lilere daha yakından tanıtmayı amaçladıklarını dile getiren Göreme belediye Başkanı Ömer Eren, Gaziantep kültürünü ve konserlerle devam edecek olan etkinliğe tüm Kapadokya halkımız davetlidir. Dedi.Kategori : DUYURULAR
Eklenme Tarihi : 23/06/2020
Görüntüleme Sayısı : 428